Interdyscyplinarny charakter studiów sprzyja zdobyciu wysokich kwalifikacji merytorycznych tj. opanowaniu dwóch języków obcych (rosyjskiego i angielskiego na poziomie C1 każdy) oraz zdobyciu podstaw sprofilowanych pod kątem praktycznej obsługi ruchu turystycznego w zakresie trzeciego języka obcego (niemieckiego lub czeskiego lub ukraińskiego). Absolwent posiada także szerokie kompetencje w zakresie wiedzy o historii, geografii, kulturze krajów nauczanych języków oraz podstaw i organizacji ruchu turystycznego i międzynarodowych przewozów liniowych. W trakcie studiów uczący się zostaje wyposażony w wiedzę dotyczącą prawa i mechanizmów życia gospodarczego oraz istoty i zasad marketingu oraz zarządzania w turystyce.
Absolwenci wymienionej specjalności są przygotowani do pracy w agencjach turystycznych, biurach podróży, biurach tłumaczeń oraz innych instytucjach państwowych i firmach prywatnych.
Absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia na specjalności – język biznesu lub translatoryka stosowana prowadzonej przez Instytut Slawistyki lub na innych kierunkach i specjalnościach filologicznych.
|