Uniwersytet Opolski - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
programy studiów - pomoc

Obsługa biznesu - profil praktyczny, I stopień, 3,5-letnie, stacjonarne

Informacje o programie studiów

  Kod: 9-PRK-OB-S.L.35.PP
  Nazwa: Obsługa biznesu - profil praktyczny, I stopień, 3,5-letnie, stacjonarne
  Tryb studiów: stacjonarne
  Rodzaj studiów: I stopnia
  Czas trwania: 3,5 - letnie
Kierunki: Obsługa biznesu
Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki: Wydział Prawa i Administracji (od 1990/91) [ inne programy w tej jednostce ]
Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

Główny tok nauczania

Obsługa biznesu - semestr 1
Obsługa biznesu - semestr 2
Obsługa biznesu - semestr 3
Obsługa biznesu - semestr 4
Obsługa biznesu - semestr 5
Obsługa biznesu - semestr 6
Obsługa biznesu - semestr 7

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

Świadectwo maturalne, konkurs świadectw

Możliwe do uzyskania certyfikaty: Licencjat z Obsługi Biznesu
Uprawnienia zawodowe:

Umiejętności absolwenta są dostosowane do potrzeb konkretnych zakładów pracy w branżach wpisujących się w Regionalną Strategię Innowacji Województwa Opolskiego (branże technologii: chemicznych, budownictwa i drewna, przemysłu maszynowego i metalowego, rolno-spożywczego, przemysłu energetycznego).

Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia na kierunku administracja, przedsiębiorczość, prawo w biznesie, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne lub pokrewnym.

Celem studiów jest wykształcenie nowego typu kadr, zapewniających wsparcie organizacyjne, administracyjne i prawne podmiotom wdrażającym rozwiązania w ramach Regionalnych Strategii Innowacji.

Absolwent studiów na kierunku Obsługa biznesu potrafi zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, w szczególności w typowych sytuacjach zawodowych, z jakimi spotyka się pracownik odpowiedzialny za prawną obsługę procesów biznesowych w dziale compliance, kadr i płac, finansów czy biurze zarządu. Jest cennym pracownikiem na stanowiskach wykonawczych w branżach kluczowych dla regionu, w szczególności na takich stanowiskach, jak: asystent lub kierownik biura zarządu, pracownik działu compliance, zasobów ludzkich, finansowego, tzw. contract engineer lub pracownik działu zamówień publicznych. Jest też przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i obsługi biurowej małego i średniego przedsiębiorstwa.

Studia kształcą specjalistów będących w stanie efektywnie stosować prawo z uwzględnieniem specyfiki konkretnych branż i pełnić rolę łącznika między przedsiębiorcą, a wyspecjalizowanymi podmiotami obsługi prawnej i finansowej.

Dalsze studia: (brak danych)