KRYTERIA OCENIANIA - ĆWICZENIA LABORATORYJNE
Z CHEMII FIZYCZNEJ (II)
1. Laboratorium z chemii fizycznej obejmuje 45 godzin zajęć. Zajęcia są prowadzone w blokach trzygodzinnych co tydzień.
2. Na każdych zajęciach studenci wykonują ćwiczenia indywidualnie zgodnie z harmonogramem i zdają kolokwium, do którego przygotowują się w oparciu o zalecenia zawarte w instrukcji odpowiedniego ćwiczenia. Zakres materiału do kolokwium obejmuje: informacje o sposobie wykonania ćwiczenia, opracowania wyników oraz wiadomości literaturowe dotyczące danego ćwiczenia.
3. Na początku każdych zajęć studenci zdają 15 minutowe kolokwium pisemne, które oceniane jest w skali punktowej od 0 do 10 pkt. W przypadku, gdy prowadzący stwierdzi całkowity brak przygotowania studenta do zajęć, osoba ta nie będzie dopuszczona do wykonywania ćwiczenia.
4. Sprawozdanie należy oddać na następnych zajęciach po wykonaniu ćwiczenia. Za terminowo oddane sprawozdanie można uzyskać maksymalnie 10 pkt. Za sprawozdanie oddane po terminie student może otrzymać maksymalnie 7 pkt.
5. Kompletne sprawozdanie powinno zawierać:
a) tabelę wyników podpisaną przez prowadzącego zajęcia - bez takiej tabeli wyników sprawozdanie nie będzie zaliczone i ćwiczenie jest do powtórzenia,
b) obliczenia przeprowadzone zgodnie z instrukcją (wzory i jedno kompletne podstawienie do poszczególnych wzorów, reszta obliczeń - w tym "cząstkowych" - w tabelach)
c) rachunek na jednostkach (– 1 pkt),
d) wykresy (opisane osie, jednostki na osiach, tytuł wykresów, równania prostych, współczynniki korelacji, odchylenia standardowe) (– 2 pkt),
e) dyskusję wyników i błędów (– 1 pkt),
f) wnioski (– 1 pkt).
Za uchybienia w pozycjach c) - f) w sprawozdaniu - odejmowane są punkty podczas oceniania sprawozdania.
Sprawozdanie zawierające błędne opracowanie wyników (błędne zastosowanie wzorów, błędne obliczenia, wykresy, jednostki nie zostanie zaliczone - podlega zwrotowi (maksymalnie dwa zwroty, za każdy zwrot odejmowane są punkty podczas oceny sprawozdania, od 2-ch do 3-ch). Do poprawionego sprawozdaniem (opisać go poprawa) należy dołączyć sprawozdanie oddane poprzednio z danego ćwiczenia (to poprawiane). Po drugim zwrocie sprawozdania z danego ćwiczenia student może uzyskać zaliczenie sprawozdania - prowadzący może ocenić je wtedy na maksymalnie 4 punkty, lub sprawozdanie nie zostanie zaliczone.
Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w danym semestrze, czyli z rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej, zaległe sprawozdania nie zostaną przyjęte do oceny. Każdy student w semestrze musi zaliczyć wszystkie ćwiczenia zgodnie z harmonogramem. Maksymalna liczba punktów za dane ćwiczenie (kolokwium i sprawozdanie) wynosi 20. Oceny z ćwiczeń laboratoryjnych z chemii fizycznej wystawiane będą wg tabeli:
Suma punktów % Ocena
poniżej 50 niedostateczny
od 50 dostateczny
od 60 plus dostateczny
od 70 dobry
od 80 plus dobry
od 90 bardzo dobry
6. Jeżeli po upływie 7-miu dni od ostatnich zajęć laboratoryjnych z chemii fizycznej II w danym semestrze student nie uzyska zaliczenia z wszystkich sprawozdań lub suma punktów uzyskanych przez studenta jest mniejsza niż 50% wtedy student nie otrzymuje zaliczenia z przedmiotu.
7. W przypadku usprawiedliwionej nieobecności na laboratorium (wypadki losowe) student zobowiązany jest odrobić ćwiczenie w terminie ustalonym z prowadzącym.
8. W przypadku nie usprawiedliwienia swojej nieobecności na zajęciach w określonym terminie student ponosi konsekwencje zgodnie z Regulaminem Studiów.
|