Uniwersytet Opolski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Język czeski w sektorze usług, I stopień, 3-letnie, stacjonarne

Informacje o programie studiów

Kod: 1-PRK-JC-S.L.3
Nazwa: Język czeski w sektorze usług, I stopień, 3-letnie, stacjonarne
Tryb studiów: stacjonarne
Rodzaj studiów: I stopnia
Czas trwania: 3-letnie
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu (w przypadku tego programu zdefiniowano tylko jeden możliwy tok nauczania). Kierunki: Język czeski w sektorze usług
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Wydział Filologiczny (od 1990/91) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główny tok nauczania

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

Konkurs świadectw maturalnych

Możliwe do uzyskania certyfikaty:
  • Licencjat z Język czeski w sektorze usług
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent przygotowany jest do pracy wymagającej znajomości języków (czeskiego na poziomie C1 i innego języka europejskiego na poziomie B2 ESOKJ) i orientacji w biznesie, marketingu i prawie gospodarczym. Absolwent zna terminologię z zakresu języka biznesu, a także podstawowe zagadnienia ekonomiczne i prawno-gospodarcze, w tym handlowe, administracyjne i w zakresie zarządzania projektami. Potrafi prowadzić korespondencję urzędową w językach obcych, zna techniki negocjacji.

Potrafi redagować i tłumaczyć proste teksty użytkowe. Stopień licencjata otrzymuje na podstawie pracy dyplomowej obejmującej samodzielne opracowanie problemu badawczego w zakresie językoznawstwa. Absolwenta cechuje świadomość kulturowego oraz ekonomiczno-politycznego usytuowania Polski między Wschodem a Zachodem, co pozwala mu pełnić różnorodne funkcje we współczesnym integrującym się świecie. Pozwala mu to również aktywnie kreować własną karierę zawodową na lokalnym i międzynarodowym rynku pracy.

Absolwenci są przygotowani do pracy tłumacza, kierownika działu marketingu w firmach, agencjach reklamowych, pracownika biur podróży, asystenta w przedsiębiorstwach, instytucjach kultury i mediów, oraz na różnych stanowiskach wymagających znajomości języka czeskiego.

W toku studiów student odbył 120 godzin dydaktycznych (90 godzin zegarowych) praktyki zawodowej w instytucjach krajowych lub zagranicznych, umożliwiającej kontakt z językiem czeskim i/lub z biznesowym środowiskiem pracy, której celem było zapoznanie studenta ze środowiskiem zawodowym, kształtowanie sprawności zawodowych oraz doskonalenie językowego i biznesowego warsztatu pracy.

Dalsze studia:

Kwalifikacja uprawnia do podjęcia studiów magisterskich (ERK poziom 7) na kierunkach pokrewnych na uniwersytetach w Polsce i za granicą.

pl. Kopernika 11a, 45-040 Opole https://uni.opole.pl kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.0.0-www4-8 (2024-11-08)