Uniwersytet Opolski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Langue française, institutions européennes et relations internationales , II stopień, 2-letnie, stacjonarne

Informacje o programie studiów

Kod: 1-PRK-LF-S.M.2
Nazwa: Langue française, institutions européennes et relations internationales , II stopień, 2-letnie, stacjonarne
Tryb studiów: stacjonarne
Rodzaj studiów: II stopnia
Czas trwania: 2-letnie
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu (w przypadku tego programu zdefiniowano tylko jeden możliwy tok nauczania). Kierunki: Langue française, institutions européennes et relations internationales
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
Langue française, institutions européennes et relations internationales
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Wydział Filologiczny (od 2022/23-Z) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główny tok nauczania

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

Konkurs dyplomów, potwierdzenie poziomu C1 w języku francuskim (certyfikat DALF)

Możliwe do uzyskania certyfikaty:
  • Magisterium z Langue française, institutions européennes et relations internationales
Uprawnienia zawodowe:

Po ukończeniu studiów Langue française, institutions européennes et relations internationales absolwent/ka jest przygotowany/a do pracy w szeroko rozumianych organizacjach międzynarodowych, przedsiębiorstwach prywatnych, administracji publicznej, instytucjach kultury, w wydawnictwach, redakcjach czasopism. Potrafił pracować w zespole, wyróżnia się szeroko rozwiniętymi kompetencjami komunikacyjnymi, interpersonalnymi i społecznymi. Absolwent/ka charakteryzuje się innowacyjnym podejściem w rozwiązywaniu złożonych i nowych problemów poprzez dokonywanie właściwych wyborów, ocen i konstruktywnej interpretacji. Wykształcił/a umiejętność analitycznego myślenia, poszukiwania, dobierania źródeł, dokonywania syntezy informacji.

Potrafił stosować terminologię w zakresie francuskiego języka specjalistycznego w obszarze relacji miedzynarodwych, biznesowych, handlowych, medialnych, kulturowych.

Posiada umiejętności w zakresie tłumaczenia tekstów specjalistycznych i użytkowych oraz autonomię w podejściu do przekładu tekstów nowych w różnych obszarach branżowych. Ma znajomość fundamentalnych dylematów współczesnej cywilizacji w kontekście aktualnych problemów politycznych, ekonomicznych, społecznych i kulturowych w Europie i na świecie.

Jest przygotowany/a do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i umiejętności, w celu rozwiązywania problemów poznawczych i praktycznych, indywidualnie i we współpracy z innymi ekspertami. Jest gotów do podjęcia zadań społecznych, współorganizowania działalności na rzecz środowiska społecznego i gospodarczego, inicjowania działań na rzecz interesu publicznego, uczestniczenia w życiu kulturalnym i tworzenia różnorodnych jego form.

Ponadto jest przygotowany do kontynuacji edukacji i podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).

Dalsze studia:

Studia II stopnia przygotowują absolwentów do podjęcia dalszego kształcenia na studiach III stopnia.

pl. Kopernika 11a, 45-040 Opole https://uni.opole.pl kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.0.0-www6-8 (2024-11-08)